تولید کیسه پلی اتیلن

تولید انواع کیسه پلی اتیلن

تولید کیسه پلی اتیلن

کیسه پلی اتیلن

کیسه پلی اتیلن اقتصادی ترین و اساسی ترین ماده بسته بندی است که با مواد اولیه پلی اتیلن با چگالی کم و پلی اتیلن با چگالی بالا تولید می شود و در بسیاری از بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با توجه به تقاضا می توان آن را با کیفیت های متفاوتی تولید کرد.

 

اصولا کیسه پلی اتیلن از محصولات در برابر رطوبت و گرد و غبار محافظت می کند. ضمن اینکه باعث صرفه جویی در زمان از نظر بسته بندی محصولات می شود و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه تر از سایر مواد و متریال های مورد استفاده برای بسته بندی است. کیسه پلی اتیلن معمولا شفاف تولید می گردد اما می توان آن را به صورت رنگی، چاپی یا غیر چاپی نیز بنا بر تقاضا تولید کرد.

بسپار نگار با ۲۵ سال سابقه فعالیت در در حوزه چاپ و بسته بندی، تولید کننده انواع کیسه مواد پلی اتیلن تک لایه، دو لایه تا چند لایه که امکان چاپ ا تا ۸ رنگ Digital Esko با متدهای چاپی گوناگون در تمام ابعاد و ضخامت ها را دارد. همچنین این امکان برای مشتریان وجود دارد که سفارش خود را به صورت رول یا دوخت خورده تحویل بگیرند. به علاوه از نوعی کیسه پلی اتیلن که به صورت ۳ لایه تولید می شود و استحکام و مقاومت بالایی دارد، برای بسته بندی مواد پتروشیمی استفاده می گردد. به این نوع کیسه پلی اتیلن، پاکت پلی اتیلن و کیسه مواد هم گفته می شود.

با اینحال عنوان کیسه مواد پتروشیمی رایج تر است و امروز از آن برای بسته بندی های شکیل تر و قابل تماس با مواد غذایی چون برنج  و حبوبات و دیگر غلات نیز استفاده می شود. ویژگی مهم کیسه مواد پتروشیمی در این است که به جهت ۳ لایه بودن از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار بوده که این کمک می کند تا بتواند وزن سنگین مواد اولیه پتروشیمی در بسته بندی های بزرگ را تحمل کند. همچنین کیسه های پلی اتیلن تولید شده در ضخامت و ابعاد درخواستی، محصولات را در برابر عوامل خارجی مانند گرد و غبار، رطوبت و خط و خش محافظت کرده و جداسازی محصولات را تسهیل می نمايد.

تفاوت گونی پروپیلن با کیسه پلی اتيلن

هرچند به لحاظ کاربرد، تفاوتی بین گونی پروپیلن با کیسه پلی اتیلن وجود ندارد، اما در زنجیره تشکیل دهنده کربنی با یکدیگر تفاوت دارند. ساختار پلی اتیلن از یک کربن و دو هیدروژن تشکیل یافته است در صورتی که پروپیلن ساختار پیچیده تری دارد. به علاوه تفاوت این دو کیسه در سطح ظاهری آنها نیز مشهود است. کیسه پلی اتیلن سطح صاف و نرمی دارد ولی سطح ظاهری پروپیلن به شکل گونی است. با اینحال اگر بخواهیم تفاوت این ۲ کیسه را با یکدیگر لیست کنیم، به موارد متعددی می توان اشاره کرد که عبارتند از:

 

  • اصولا علاوه بر اینکه گونی پلی پروپیلن از کیسه پلی اتیلن سفت تر است، مقاومت بسیار بالاتری نیز در برابر ترک خوردگی دارد. البته استحکام کیسه پلی اتیلن ۳ لایه تقریبا با گونی پلی پروپیلن یکسان است.
  • کیسه پلی اتیلن خاصیت کشسانی بالایی دارد در صورتی که گونی پلی پروپیلن از این خاصیت بی بهره است.
  •  چون کیسه پلی اتیلن از جنس نرم و انعطاف پذیری برخوردار است از اینرو در برابر صدمات فیزیکی و ضربه پذیری، عملکرد بهتری به نسبت گونی پلی پروپیلن دارد که از جنسی خشک و غیر انعطاف پذیر برخوردار است. همچنین کیسه های پلی اتیلن در شرایط تغییرات دما از سرد به گرم سازگاری بهتری دارند و مثل گونی های پلی پروپیلن دچار شکستگی نمی شوند.
  • قابلیت چاپ پذیری پلی اتیلن بسیار بیشتر از پلی پروپیلن است منتها در صورتی که جرقه گیری شود. همچنین به لحاظ جنسی و ظاهری، کیسه پلی اتیلن چشمگیرتر از گونی پلی پروپیلن است. لذا برای تبلیغات و برندسازی، کیسه پلی اتیلن از کاربرد بهتری برخوردار است.
  • کیسه پلی اتیلن حتی در نوع ۳ لایه خود از مقاومت کمتری به نسبت گونی پروپیلن برخوردار است.
  • گونی پلی پروپیلن به لحاظ قیمتی ارزان تر از کیسه پلی اتیلن است.

کیسه پلی اتیلن در چه مواردی کاربرد دارد؟

شاید این تصور وجود داشته باشد که از کیسه پلی اتیلن صرفا برای بسته بندی و به عنوان کیسه مواد پتروشیمی استفاده می شود اما اینطور نیست و باید بگوییم که علاوه بر آن برای کاربردهایی چون کود، کشاورزی، خوراک دام و طیور و آبزیان، انواع پودر، انواع دارو، کاشی و سرامیک، صنایع لبنیاتی و غذایی و… استفاده می گردد. در واقع برای هر محصولی که وزن بالایی دارد، حال چه مواد خوراکی باشد یا پلی اتیلن و… می توان از کیسه های پلی اتیلن بهره برد.

قیمت کیسه مواد پتروشیمی

از جمله سیاست های قیمتی که ما در بسپارنگار دنبال می کنیم این است که قیمت کیسه مواد پتروشیمی که در این مجموعه تولید می شود، با توجه به قیمت روز مواد پتروشیمی بر حسب کیلوگرم باشد. به علاوه تولید کیسه مواد پتروشیمی می تواند بر حسب مواد درجه ۲ ضایعاتی خود کارخانه یا مواد اولیه شما باشد. بدین ترتیب قیمت تمام شده کاهش بسیاری خواهد داشت. همچنین اینکه می گوییم کیسه مواد پتروشیمی، صرفا بخاطر این است که از آن برای بسته بندی مواد پلی اتیلنی پتروشیمی استفاده می گردد.

کیسه پلی اتیلن سه لایه

هر چند کیسه پلی اتیلن سه لایه از سه لایه پلی اتیلن ساخته شده است، اما در بسپار نگار از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود که سبب گشته تا سه لایه پلی اتیلن از ماردون خارج و روی هم لمینت شود به گونه ای که به صورت یک لایه دیده شود. سه لایه بودن این نوع از کیسه پلی اتیلن باعث مقاومت بالای آن گشته و آن را قادر می سازد تا تحمل وزنی بالایی داشته باشد. از اینرو از کیسه پلی اتیلن سه لایه برای بسته بندی های سنگین چون برنج، مواد کشاورزی، کود، بسته بندی های خوراکی سنگین و… استفاده می گردد. نکته جالب اینکه کیسه پلی اتیلن سه لایه از قیمت کمتری در مقایسه با نمونه های opp یا متالایز و از این دست بسته بندی ها می باشد.

پاکت های فود گرید پلی اتیلن و کاربرد آن

بسته بندی های فود گرید به آن دست از بسته بندی ها اطلاق می شود که امکان تماس با مواد غذایی را دارد. همچنین در بسته بندی های فود گرید، چاپ از بیرون صورت می گیرد که همین سبب می شود تا چاپ به هیچ وجه با مواد داخل آن در تماس نباشد. بنابراین بطور قطع این موضوع که تصور شود از کیسه های پلی اتیلن صرفا برای مواد اولیه یا پلی اتیلن استفاده می شود نادرست است و از آنها برای هر نوع از بسته بندی کالا و مواد غذایی با وزن بالا که می بایست تحمل وزن بالایی داشته و مقاوم باشد، استفاده می گردد. در واقع از پاکت های فود گرید پلی اتیلن برای مواد غذایی با وزن بالا چون بسته بندی برنج و حبوبات استفاده می گردد.

دوخت کیسه

یکی از خدمات شایان مجموعه بسپارنگار که از تکنولوژی های روز دنیا با ظرفیت تولید ماهانه ۲۰۰۰ تن انواع محصولات پلی اتیلن بهره می برد این است که به دو صورت می تواند پلی اتیلن را به مشتریان خود تحویل دهد که عبارتند از :

فیلم یا همان رول پلی اتیلن

در این شکل از خدمات بسته بندی مجموعه بسپارنگار، ما سفارش مورد نظر مشتریانمان را تولید و در صورت نیاز چاپ می کنیم و سپس رول خام را در اختیار آنها گذاشته تا کارهای دوخت بسته بندی را خودشان با یک دستگاه دوخت و توزین انجام دهند.

تحویل به شکل دوخت خورده (پاکت پلی اتیلن)

در این شکل از خدمات بسته بندی مجموعه بسپارنگار، مشتریان ما فقط می بایست محصول یا کالای خود را داخل بسته بندی بگذارند. این شکل از بسته بندی که به صورت پاکت پلی اتیلن تولید می شود، دارای دوخت است.

چاپ روی پلی اتیلن

ما در مجموعه بسپارنگار از تجهیزات بروز و مدرنی در حوزه صنعت بسته بندی بهره می بریم که این ما را قادر ساخته تا بتوانیم خدمات چاپ روی پلی اتیلن را از ۱ تا ۸ رنگ Digital ESKO با دو متد هلیو و فلکسو و بر اساس نوع و حجم سفارش انجام دهیم. همچنین توانمندی های تکنولوژیکی مدرن مجموعه بسپار نگار این اجازه را به ما می دهد تا کیفیت چاپ را با ریزترین جزئیات آن گارانتی نماییم.

بسپارنگار در حوزه صنعت بسته بندی از تجربه ای با بیش از ۲۵ سال سابقه کار برخوردار است که همین موضوع در کنار استفاده از تکنولوژی روز دنیا و البته بکارگیری نیروهای توانمند سبب گشته تا امروز با تولید ماهانه ۲۰۰۰ تن انواع محصولات پلی اتیلن، جایگاه مهمی در صنعت بسته بندی کشور داشته باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


برچسب ها


مشاهده نمونه کارها