استرچ

واژه استرچ (Stretch) به معنای کشش و کش آمدن است. بنابراین با استفاده از استرچ که لایه پلیمری است، محصول را بسته‌بندی می‌کنند. استرچ به صورت رولی در عرض، طول و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود و به مقداری که ضخامت استرچ افزایش یابد، استحکام و میزان کشش آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

مواد تشکیل دهنده فیلم استرچ

اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده فیلم استرچ، پلی اتینل با چگالی خطی کم است. این ماده به کمک کوپلیمر‌سازی اتیلن با آلفا الفین‌هایی مانند بوتان، هگزن و اوکتن تهیه می‌شود.
اگر استرچ به کار رفته در بسته‌بندی صنایع موادغذایی و دیگر صنایع از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تهیه نشده باشد، موجب سنگین شدن روکش استرچ و کاهش کیفیت آن می‌شود و در نتیجه مواد غذایی آلوده و فاسد می‌شوند.
بنابراین قبل از تهیه استرچ و محصولات دیگر نایلون از کیفیت مواد اولیه آن اطمینان حاصل کنید و از شرکت معتبری از جمله شرکت بسپار نگار که سابقه درخشانی در تولید و صادرات به 20 کشور دنیا را دارد تهیه کنید.

مواد تشکیل دهنده استرچ
کشش استرچ

خاصیت کششی فیلم استرچ

با استفاده از آلفا الفین‌های بالاتر مانند هگزن و اوکتن در فیلم استرچ باعث مقاومت استرچ در برابر شکست و سوراخ شدگی می‌شود. استرچ با داشتن این ویژگی برای بسته‌بندی و محکم نگه داشتن کالا و اجناس مورد استفاده قرار گرفته است.
این دسته از نایلون‌ها را امروزه به گونه‌ای تهیه می‌کنند که با توجه به آلودگی‌های زیست محیطی و خطر مواد تجدیدناپذیر به چرخه طبیعت برگردند و تجدیدپذیر باشند.

کشش استرچ
Group-1011@2x-1

با انواع استرچ آشنا شوید

استرچ با توجه به نوع موادی که برای تهیه آن بکار گرفته شده است، قابلیت تماس مستقیم با مواد غذایی و دارویی را دارد. در ادامه با انواع استرچ که توسط مجموعه بسپار نگار با سابقه درخشان و نیروهای کارآمد به بازار عرضه می‌شود، آشنا خواهید شد.
استرچ صنعت غذایی

در مواد‌ غذایی احتمال آلودگی بسیار زیاد است. بنابراین برای جلوگیری از فاسد و آلوده شدن مواد غذایی از نایلون‌هایی برای بسته‌بندی محصولات غذایی استفاده می‌کنند که بهداشتی و استریل هستند. از استرچ بر روی هر مواد غذایی با هر دمایی استفاده می‌شود و از آن‌ در مقابل آلودگی‌ها محافظت می‌کند.
همچنین استفاده از استرچ از ورود و خروج هوا به داخل مواد غذایی جلوگیری می‌کند و حالت چسبندگی بالایی دارد. استرچ‌هایی که برای بسته‌بندی مواد غذایی در کارخانه‌ها استفاده می‌شود ضخیم‌تر از استرچ‌هایی است که مصرف خانگی دارند.
برای دیدن مشخصات این نوع از استرچ، استعلام قیمت آن و تعداد تیراژ تولید می‌توانید از طریق قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

معرفی استرچ صنعتی

از استرچ صنعتی تولیدکنندگان لوازم خانگی، کارخانه‌های لوازم آرایشی و سایر کارخانه‌هایی که قطعات مختلفی را تولید می‌کنند، استفاده می‌شود. ضخامت استرچ‌ صنعتی بیشتر از استرچ غذایی است و حدوداً هفت برابر، قدرت کشسانی بالاتری دارند.
قدرت کشسانی بالا موجب می‌شود که حجم نهایی محصول بسته‌بندی کاهش پیدا کرده و به کاهش هزینه‌ها کمک زیادی ‌کند. ضمناً این دسته از نایلون‌ها به صورت مات، رنگی و بزرگ تولید می‌شوند.
استرچ‌ صنعتی از محصولات در مقابل گرد و غبار، دما، حرارت نور خورشید، خراش و ضربه محافظت می‌کند. همچنین هر کارخانه‌ای با توجه به ابعاد محصولاتش اندازه و ضخامت نایلون را انتخاب می‌کند.

انواع استرچ
استرچ چه ویژگی هایی دارد؟
بسته بندی محصولات با دستگاه استرچ

یکی از رایج‌ترین راه‌های بسته‌بندی پالت، بستن پالت توسط استرچ و تسمه و مهار آن با استفاده از تسمه است. به صورت همزمان بستن پالت با استفاده از استرچ و تسمه همچنین خطرات ناشی از حمل و نقل محصولات را به حداقل می‌رساند.

Group-1011@2x-1
کاربرد فیلم استرچ
یکی از دغدغه‌های مهم برای صنایع مختلف مخصوصاً تولیدکنندگان کالاها و لوازم پرمصرف، سرعت و نحوه بسته‌بندی کالاست. بنابراین برای حمل و انتقال کالا به مراکز پخش مختلف، توزیع و تحویل به مشتری و صادرات کالا از نایلون استرچ استفاده می‌کنند. فیلم استرچ کالایی، نایلونی شکل است. استرچ دارای سطحی صاف، شفاف، قدرت کشش و چسبندگی بالاست. کاربرد فیلم‌های استرچ به دو صورت دستی و ماشینی پالت است، با این روش‌ها کالا را بسته‌بندی می‌کنند و از محصولات در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کنند. استرچ کاربرد زیادی در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی از جمله بسته‌بندی مرغ، بسته‌بندی گوشت، بسته‌بندی ماهی و دیگر فرآورده های گوشتی و غذایی دارد. برای بسته‌بندی کالا و محصولات از نمونه‌های گوناگون با قیمت‌های متفاوتی می‌توان استفاده کرد. بنابراین برای مشاهده نمونه کارهای استرچ و قیمت محصولات می‌توانید با کارشناسان شرکت بسپار نگار در ارتباط باشید. استرچ همچنین کالایی اقتصادی و پر کاربرد است. در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از صنایع مختلف مانند کاربران خانگی، کارگاهی و فرودگاهی قرار گرفته است. برخی از تولیدکنندگان معتبر این محصول از جمله شرکت بسپار نگار طیف گسترده و متنوعی از این محصول را به بازار ارائه می‌دهند. استفاده از نایلون استرچ برای بسته‌بندی کالا و محصولات مختلف از انتقال رطوبت، ضربه و آسیب به کالا جلوگیری می‌کند. همچنین این محصول موجب حمل و نقل مطمئن و سرعت در بسته‌بندی محصولات می‌شود.
انواع فیلم‌های استرچ

فیلم‌های استرچ دسته‌بندی به دو صورت دستی و ماشینی تولید می‌شوند.

استرچ دستی

 این نوع استرچ به روش سنتی نیز معروف بوده و باعث پایین آمدن کیفیت و بالا رفتن هزینه‌ها به علت استفاده از نیروی انسانی می‌شود.

استرچ ماشینی

استرچ ماشینی در این روش باعث افزایش بازده در بسته‌بندی محصولات می‌شود و اقتصادی و به‌صرفه است. در استرچ ماشینی بسته‌بندی‌های محصولات کاملاً با دستگاه انجام می‌شود، ضمناً نیروی انسانی در آن دخالت ندارد.

رنگی بودن استرچ در صنعت

از انواع رایج بسته‌بندی محصولات، می‌توان به بسته‌بندی با نایلون‌های رنگی استرچ در صنایع مختلف اشاره کرد.

Group-1011@2x-1
کاربرد نایلون استرچ در فروشگاه های بزرگ
فروشگاه‌های زنجیره‌ای یکی از بزرگترین مصرف کنندگان استرچ هستند و محصولات خود را با استفاده از استرچ بسته‌بندی می‌کنند. نایلون استرچ بهترین گزینه برای بسته‌بندی و نگهداری محصولات مختلف در این فروشگاه‌ها است. انواع دیگر استرچ، فیلم استرچ دستی، فیلم نیمه اتوماتیک، فیلم تمام اتوماتیک، فیلم استرچ خانگی و فیلم استرچ دونر کباب است.
قیمت استرچ

قیمت استرچ و نایلون های دیگر بر اساس میزان سفارش شما محاسبه می‌شود. ضمناً قیمت نهایی محصول با توجه به کیلوگرم و قیمت مواد اولیه پتروشیمی ارائه می‌شود. بنابراین برای استعلام قیمت محصولات و تعداد تیراژ تولید از طریق قسمت تماس با ما در مجموعه بسپار نگار در ارتباط باشید.

Group-1011@2x-1

نتیجه گیری

همانطور که در مطالب بالا گفته شد انواع نایلون استرچ با کیفیت‌های مختلف در بازار وجود دارد که پوشش مناسبی برای بسته‌بندی محصولات متفاوت است. شما می‌توانید مرغوب‌ترین و بهترین انواع نایلون‌ مانند استرچ را از مجموعه بسپار نگار با بیش از 25 سال سابقه فعالیت در صنعت نایلون و پلاستیک با بکارگیری نیروی‌های توانمند، کارآمد، استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا و ظرفیت تولید ماهانه 2000 تن انواع محصولات پلی اتیلن آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز است.