شیرینک

لیبل شیرینک یکی از آن محصولاتی است که برای بسته بندی بطری های شیشه ای و پلاستیکی کاربرد دارد. اما قبل از پاسخ به سؤال که لیبل شیرینک چیست باید به تعریف شیرینک بپردازیم.
پوشش دهی یک سطح توسط لایه نازک PVC به کمک حرارت و در نتیجه انقباض این لایه، شیرینک کردن نام دارد. حال که با تعریف شیرینک آشنا شدید می توانیم به طور کامل لیبل شیرینک را معرفی کنیم. لازم به ذکر است که این پوشش ها توسط دستگاهی به نام دستگاه شیرینک تولید می شوند.

لیبل شیرینک چیست؟

لیبل در واقع به همان پوشش هایی گفته می شود که روی بطری را می پوشانند. هدف از تولید این لیبل ها معرفی بهتر یک محصول و همچنین زیبایی بخشی به ظاهر آن است. این لیبل ها تحت تأثیر حرارت زیاد توسط دستگاه شیرینک تولید می شوند. جنس آن ها نیز از (PVC) بوده و خاصیت ضد آب دارند. از این لیبل علاوه بر بدنۀ بطری ها برای پوشش در محصولات نیز استفاده می شود. اما خود لیبل شیرینک نیز انواع مختلفی دارد.

لیبل شیرینک

کاربرد لیبل شیرینک در صنایع

لیبل شیرینک به دلیل معرفی بهتر و چاپ اطلاعات آن برند و همچنین زیباسازی بطری کاربرد بسیار مهمی دارد.
یکی از مهم ترین کاربردهای این لیبل ها در صنایع غذایی است. این صنایع که بخش بسیار بزرگی از صنعت را تشکیل می دهند با استفاده از لیبل های شیرینک به معرفی محصول خود و البته بسته بندی بهتر آن می پردازند.
لیبل های شیرینک به چند روش دور بطری را احاطه می کنند. این لیبل ها می توانند کل بطری را در بر بگیرند. 

لیبل شیرینک
Group-1011@2x-1

معرفی انواع شیرینک

شیرینک نایلونی

شیرینک نایلونی نوعی از لیبل های شیرینک است. شیرینک نایلونی یکی از معمول ترین انواع شیرینک بوده که به طور مثال نایلون هایی که برای بسته بندی پک های ۶ تایی آب معدنی یا نوشابه استفاده می شود. شیرینک نایلونی به نسبت دیگر موارد مشابه استفاده بسیار بیشتری در صنعت دارد.
البته برای به کار بردن آنها باید به نسبت محصول و نیاز آن توجه کرد. در بیشتر موارد شیرینک نایلونی دارای ضخامت زیادی است و برای بسته بندی های کلی مانند همان آب معدنی که پیش از این گفته شد، استفاده می شود.

شیرینک PVC

شیرینگ PVC نیز در انواع بسته بندی ها کاربرد متنوعی دارد. از مهم ترین این استفاده ها می توان به شیرینگ حرارتی در بطری اشاره کرد. از این نوع از شیرینک به دلیل نوع مواد تشکیل دهنده و نحوه تولید آن در بسته بندی های باکیفیت بالاتر استفاده می شود.
بنابراین از نظر قیمت نیز با انواع دیگر متفاوت است. از مهم ترین صنایعی که لیبل شیرینک در آن کاربرد دارد می توان به صنایع مایعات برای بسته بندی بطری ها، صنایع بهداشتی و دارویی برای بسته بندی قرص ها و صنایع حیوانات خانگی اشاره کرد.
به طور کلی می توان گفت که لیبل شیرینک به دلیل استفاده گسترده ای که در بخش بسته بندی محصولات مختلف دارد، می تواند در بسیاری از صنایع کاربرد داشته باشد. شیرینک پی وی سی در تولید لیبل هایی مقاوم تر مانند بسته بندی های عطر، ادکلن، سیگار و موارد دیگر استفاده می شود.

پلی الفین POF یا شیرینگ حرارتی POF

شیرینگ پلی الفین نوعی دیگر است که برای بسته بندی استفاده می شود. این نوع شیرینگ مزایای بسیار زیادی دارد. از مهم ترین ویژگی های پلی الفین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت و شفافیت بالاتری نسبت به پی وی سی دارد.
 • پلی الفین بوی نامطبوع در هنگام شیرینگ و بسته بندی ایجاد نخواهد کرد.
 • پلی الفین همچنین شرینک پذیری بالایی داشته و در زمان کم و دمای پایین به راحتی حالت می گیرد.
 • پلی الفین فاقد هر گونه مواد شیمیایی سمی و مضر است .
 • این فیلم دوست دار محیط زیست بوده و به آسانی بازیافت می شود.
 • به دلیل جرم واحد حجم پایین، قیمت هر متر مربع آن نسبت به فیلم پی وی سی ارزان تر و به صرفه تر است.
 • با گذشت زمان زرد و شکننده نمی شود.
 • فیلم پلی الفین نسبت به فیلم پی وی سی قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد و به سهولت پاره نمی شود.
 • پلی الفین چند لایه است. به دلیل چند لایه بودن، محصولات بسته بندی شده با این ماده بسیار محکم و مقاوم خواهند بود.
 • مقاومت مناسبی در مقابل سوراخ شدن از خود نشان می دهد.
 • فیلم پلی الفین، شفافیت و ماندگاری بسیار بهتری دارد و به نسبت نمونه های دیگر بسیار شکیل است.
 • برای بسته بندی محصولات به صورت چند تایی مناسب است.
 • فیلم پلی الفین برخلاف پی وی سی، به دلیل نداشتن مواد شیمیایی مضر می تواند در تماس با مواد غذایی باشد.
 • در زمان دوخت و شرینک شدن برای بسته بندی محصول، پاره نمی شود.
 • اغلب ماشین آلات شرینک که برای فیلم پی وی سی استفاده می شوند، می توانند برای فیلم پلی الفین نیز به کار گرفته شوند. دمای شرینک پذیری هر دو نوع فیلم تقریباً یکسان است. از این رو انتقال از فیلم پی وی سی به فیلم پلی الفین به سهولت انجام می شود.
شیرینک PET

شیرینگ PET مخفف (Polyethylene Terephthalate) است که به اسم PVC می شناسیم. اما تفاوتPET با PVC چیست؟ پی ای تی یا پت نسبت به پی وی سی، با کیفیت بیشتر همراه با چگالی (جذب پذیری) و استحکام بالاتر که قابلیت انقباض پذیری آن تا 75-78٪ تخمین زده می شود، تولید می شود.
یکی دیگر از ویژگی های این نوع شیرینگ چاپ پذیری بهتر است. همین ویژگی ها مانند چاپ پذیری بهتر و همچنین چگالی بالا باعث شده که این نوع شیرینک به نسبت باقی شیرینک ها قیمت بیشتری داشته باشد

لیبل
برخی از نمونه کارها

بسپار نگار تولید کننده ای با 25 سال سابقه فعالیت موفق است که تا به امروز با شرکت های بزرگ و معتبر زیادی همکاری داشته است.

تولیدات بسپار نگار شامل موارد زیر می شود:

انواع نایلون، نایلکس، سلفون، شیرینک، پاکت چند لایه، استرچ، نایلون استرچ، فیلم استرچ، استرچ پالت بند، سلفون شیرینک، فیلم شیرینک، شیرینک رنگی، شیرینک بسته بندی، سلفون غذایی، سلفون پالت پیچ، سلفون مات و براق، نایلون صنعتی، انواع نایلون کشاورزی و گلخانه، چاپ نایلون، نایلون وکیوم، نایلون طرح دار، نایلون صنعتی، انواع پلاستیک بسته بندی، انواع پلاستیک چسب دار، پلاستیک حباب دار، نایلکس چاپی، نایلکس حباب دار، فیلم پلی اتیلن، کیسه پلی اتیلن، کیسه پلاستیک، کیسه فریزر و انواع گونی.

بسپار نگار با فعالیت گسترده طی این سال ها در صنعت نایلون و پلاستیک با بکارگیری نیروی های توانمند و استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ظرفیت تولید ماهانه 2000 تن انواع محصولات پلی اتیلن آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز است. در ادامه این گالری تصاویری از نمونه کارهای بسپار نگار را مشاهده خواهید کرد.

روش های بسته بندی با شیرینک

برای بسته بندی محصولات با استفاده از شیرینک می توان از دو روش ماشینی و دستی استفاده کرد. 

روش دستی (سشوار صنعتی)

در این روش نیرو انسانی با استفاده از سشوار صنعتی که دارای حرارت بالایی است محصولات را بسته بندی می کنند.

دستگاه شیرینگ پک (تونلی)

در این روش محصول بسته بندی شده وارد دستگاه شیرینگ تونلی شده و سپس عملیات بسته بندی انجام می شود.

قیمت لیبل شیرینک

قیمت لیبل شیرینک به عوامل مختلفی از قیمت گرفته تا اندازه و ضخامت آن بستگی دارد. مصرف کنندگان باید با توجه به نیاز خود محصول را انتخاب کنند. همچنین می توانند برای استعللام قیمت و و همچنین اطلاعات کامل با بسپار نگار تماس بگیرند.

بسپار نگار تولید کننده ای با 25 سال سابقه موفق است که تا به امروز با شرکت های بزرگ و معتبر زیادی همکاری داشته است. تولیدات بسپار نگار شامل موارد زیر می شود:

Group-1011@2x-1

جمع بندی

همانطور که خواندید لیبل شیرینک یکی از روش هایی است که در دنیا برای بسته بندی محصولات مختلف استفاده می شود. این روش با دادن حرارت به پلاستیک و حالت گرفتن آن کاربردهای بسیار زیادی دارد که با برخی از آن ها آشنا شدید. در صورتی که تمایل به سفارش داشتید می توانید با بسپار نگار تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را برای انتخاب بهترین روش و مناسب محصولات شما راهنمایی کنند. همچنین لازم به ذکر است برای چاپ و رنگ لیبل های شرینک هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. بنابراین افراد می توانند با توجه به سلیقه خود هر آن چه که تمایل دارند را انتخاب کنند.