چاپ

چاپ صنعتی امروزه در خیلی از بخش های زندگی قابل مشاهده است. هر چند خیلی به آن توجه نکنیم اما از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا چاپ روی دفتر و لوازم آرایشی همگی دارای چاپ هستند. چاپ صنعتی بیشتر بر روی فیلم هایی که از جنس OPP هستند، انجام می شود. این فیلم ها از نظر بهداشتی و رنگ پذیری و محافظت از محصول در برابر نفوذ آلودگی بهترین گزینه برای عملکرد چاپ به حساب می آیند.

چاپ هلیو در صنعت پلاستیک

چاپ هلیو (سیلندر) یکی از روش های چاپی با کیفیت و پیشرفته است. این چاپ به نسبت دیگر چاپ ها از جمله چاپ فلکسو (سیلندر)، چاپ لیبل و چاپ از رو (سیلک) بهتر و حتی کاربردی تر است.

دلیل این برتری نیز سرعت بالای آن است. سرعت و دقت بالا در چاپ هلیو باعث شده که به یکی از بهترین روش ها در صنعت چاپ تبدیل شود. لازم به ذکر است که چاپ هلیو یکی از مرسوم ترین روش های چاپ روی پلاستیک است.

helio-printing-1

چاپ فلکسو در صنعت پلاستیک

چاپ فلسکو یا فلکسوگرافی، همانطور که از نام آن مشخص است، از صفحات یا کلیشه های چاپی قابل انعطاف بهره می برد. صفحات اغلب به کمک نگاتیو تصویری که قرار است چاپ شود به صورت لیزری حکاکی شده و سپس حول غلتک دوّار پیچیده خواهند شد.

به کمک این غلتک ها و از طریق ترکیب جوهرهایی که سریع خشک می شوند و همچنین در بسیاری موارد با استفاده از گرما برای تنظیم سریع جوهر، می توان ورق های بزرگ مقوای موج دار را با سرعت خیلی بالایی از طریق فشار تغذیه کرد. چاپ فلکسو برای مقیاس کمتر مناسب تر است. همچنین که این نوع چاپ به طور کلی ارزان تر است. هرچند در چاپ هلیو که پیش تر معرفی شد تصاویر با کیفیت بهتری تولید می‌ شوند.

چاپ فلکسو
Group-1011@2x-1

موارد استفاده چاپ هلیو

چاپ هلیوگراور به یکی از پرطرفدارترین ها در صنعت چاپ تبدیل شده است. این نوع چاپ به دلیل ظرافت و دقیق بودن بسیار محبوب است. چاپ هلیوگراور در بخش تولید صنعتی و هنری بسیار پر کاربرد است. از جمله محصولات چاپ هلیوگراور می توان از چاپ روی نایلون ها انواع مقوا و همینطور چاپ روی کاغذ عادی نام برد. بنابراین اگر به اطرافتان با دقت توجه کنید، تقریباً همه وسایلی که در زندگی روزانه استفاده می‌کنید از نایلون تهیه می‌شوند.
Group-1011@2x-1

موارد استفاده چاپ فلکسو

معمولاً تصور بر این است که چاپ فلکسو فقط برای محصولات خاص و محدودی استفاده می شود. در صورتی که اینگونه نیست. این چاپ همیشه در حال پیشرفت و توسعه بوده و توانسته به یکی از پرطرفدارترین انواع چاپ صنعتی تبدیل شود. یکی از مهم ترین موارد استفاده از چاپ فلکسو در بسته بندی مواد غذایی و بر روی نایلون است. از دیگر کاربردهای چاپ فلکسو می توان به موارد زیر اشاره کرد.
برخی از نمونه کارها

بسپار نگار تولید کننده ای با 25 سال سابقه فعالیت موفق است که تا به امروز با شرکت های بزرگ و معتبر زیادی همکاری داشته است.

تولیدات بسپار نگار شامل موارد زیر می شود:

انواع نایلون، نایلکس، سلفون، شیرینک، پاکت چند لایه، استرچ، نایلون استرچ، فیلم استرچ، استرچ پالت بند، سلفون شیرینک، فیلم شیرینک، شیرینک رنگی، شیرینک بسته بندی، سلفون غذایی، سلفون پالت پیچ، سلفون مات و براق، نایلون صنعتی، انواع نایلون کشاورزی و گلخانه، چاپ نایلون، نایلون وکیوم، نایلون طرح دار، نایلون صنعتی، انواع پلاستیک بسته بندی، انواع پلاستیک چسب دار، پلاستیک حباب دار، نایلکس چاپی، نایلکس حباب دار، فیلم پلی اتیلن، کیسه پلی اتیلن، کیسه پلاستیک، کیسه فریزر و انواع گونی.

بسپار نگار با فعالیت گسترده طی این سال ها در صنعت نایلون و پلاستیک با بکارگیری نیروی های توانمند و استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ظرفیت تولید ماهانه 2000 تن انواع محصولات پلی اتیلن آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز است. در ادامه این گالری تصاویری از نمونه کارهای بسپار نگار را مشاهده خواهید کرد.

قیمت چاپ

قیمت چاپ به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از نوع مواد و کیفیت چاپ گرفته تا دستگاه هایی که برای چاپ استفاده می شوند همگی جزو فاکتورهایی هستند که در قیمت چاپ تأثیر دارند. شرکت بسپار نگار با 25 سال سابقۀ فعالیت در تولید محصولات متنوع پلاستیکی و همچنین طراحی و چاپ آماده خدمت رسانی به مشتریان است.
از مهم ترین خدمات این شرکت که به چاپ روی مواد پلاستیکی مربوط می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Group-1011@2x-1

جمع بندی

همانطور که خواندید صنعت چاپ طی سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی داشته است. یکی از دلایل سرعت این پیشرفت نیاز به گسترده به استفاده از چاپ بوده است. همچنین روش های مختلفی در همین راستا ایجاد شده تا کیفیت محصولات نهایی بهتر و دقیق تر باشد. در این مطلب با انواع چاپ آشنا شدید. در صورتی که جزو تولیدکنندگان محسوب می شوید و برای محصولات خود نیاز به چاپ دارید می توانید با بسپار نگار تماس بگیرید تا علاوه بر استعلام قیمت، کارشناسان شما را در راستای هدف نهایی و محصولتان راهنمایی کنند.