طراحی و چاپ سلفون بسته بندی

گروه تولیدی بسپار نگار با همکاری بهترین طراحان، برای مشتریانی که سفارشات چاپی دارند، پس از تولید اولین نمونه چاپی، آن را برای گرفتن تایید به مشتری ارائه میدهد. در صورتی که نمونه اولیه چاپ شده مورد تایید قرار گرفت، تولید ادامه پیدا خواهد کرد.

طراحی و چاپ سلفون بسته بندی

انواع سلفون (PP)

سلفون بسته بندی که با نام های سلفون ترس یا همان ترسبافون نیز شناخته شده است از مواد اولیه پلی پروپیلین (PP) تولید شده و انواع گوناگونی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

سلفون opp 

opp مخفف کلمه orient polypropylene است که به عنوان یک ورق نازک پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن با استحکام و مقاومت بالا شناخته می شود. این سلفون در میان تولید کنندگان و همکاران با نام سلفون ایرانی نیز شناخته شده است.

سلفون bopp

bopp برگرفته از کلمه biaxally orient polyproplene است و در اصل ارتقاء یافته opp که به عنوان یک بسته بندی مستحکم تر، واضح تر و قوی تر به همراه چاپ پذیری بهتر شناخته شده است، و بهتر از هر نوع بسته بندی دیگری میتواند از محصول شما محافظت کند.

سلفون cpp

cpp مخفف کلمه Cast Polypropylene و یک فیلم پلی پروپیلن ریخته گری شفاف مقرون به صرفه، با چگالی کم و کارآیی بالا میباشد که اغلب شفافیت نوری، براقیت بالا، استحکام خوب و قابلیت دوخت پذیری بالایی دارند و در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم هستند.

طراحی و چاپ سلفون بسته بندی

دستگاه چاپ سلفون بسته بندی

به طور کلی برای چاپ بر روی سلفون های بسته بندی از دو دستگاه چاپ

 • دستگاه چاپ فلکسو (استک و سیلندر مرکز)
 • دستگاه چاپ هلیوگراور
  استفاده می شود.

بسته بندی و فیلم های سلفونی

 • سلفون کیسه ایادامه مطلب
 • سلفون ایرانیادامه مطلب
 • بسته بندی چیپس و پفک ادامه مطلب
 • بسته بندی کیک و کلوچهادامه مطلب
 • فیلم پلی پروپیلنادامه مطلب
 • سلفون بسته بندی گلادامه مطلب
 • سلفون boppادامه مطلب
 • بسته بندی شکلاتادامه مطلب

دستگاه چاپ فلکسو

دستگاه چاپ فلکسو به دو نوع سیلندر مرکز و استک طبقه بندی می شود که در نمونه سیلندر مرکز کیفیت چاپ بالاتر و فاصله چاپی بسیار پایین تر است اما در نمونه های استک کیفیت چاپ پایین تر و فاصله چاپی بیشتر است.
از همین رو برای چاپ بر روی بسته بندی های سلفونی در بیشتر موارد برای افزایش کیفیت و وضوح بهتر تصویر از روش چاپ فلکسو سیلندر مرکز استفاده می شود.

کلیشه چاپ

برای دستگاه های فلکسو از کلیشه ژلاتینی در ضخامت های گوناگون استفاده می شود که تا سقف 15 تن نیازی به کلیشه جدید نیست.

برای دستگاه های چاپ هلیوگراور از کلیشه فلزی با جنس چدن استفاده می شود که دارای کیفیت و طول عمر بسیار بالایی است و تا زمان تغییر طرح نیازی به تعویض کلیشه نیست.

دستگاه چاپ هلیوگراور

این دستگاه مختص محصولات سلفونی است و برای محصولات پلی اتیلنی کاربردی ندارد. این روش چاپی دارای کیفیت چاپی بسیار بالا و خیره کننده ای است، و چون در این روش هیچ فاصله چاپی وجود ندارد از همین رو طرح یا تصویر مورد نظر با بالاترین کیفیت بر روی سلفون چاپ می شود.

طراحی و چاپ سلفون بسته بندی

چاپ سلفون تیراژ پایین 

برای سفارش هایی که دارای حجم و تیراژ کم هستند، چاپ دستی یا همان سیلک انتخاب مناسبی است زیرا نیازی به هزینه برای ساخت کلیشه ندارید.

البته این نکته حائز اهمیت است که چاپ سیلک تنها برای سفارشات ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلو به صرفه و اقتصادی می باشد.

چاپ پنجره دار

در برخی بسته بندی ها مانند بسته بندی حبوبات از سلفون چاپی همراه با پنجره شفاف استفاده می شود تا محتویات داخل بسته بندی مشخص شود، طرح پنجره یعنی قسمت شفاف یا همان قسمت که چاپ روی آن انجام نمی شود بنا به درخواست مشتری قابل تولید در انواع اشکال هندسی یا طرح های سفارشی می باشد.

چاپ سلفون متالایز

متالایز سلفون نیست بلکه ورقه های نازک آلومینیومی است که با ضخامت ۷ و ۱۲ میکرون بر روی لایه های سلفون لمینت می شود و بهمین خاطر با عنوان سلفون متالایز شناخته شده و با توجه به اینکه متالایز دارای مقاومت بالایی است و نور خورشید از آن رد نمی شود یکی از بهترین انتخاب ها برای بسته بندی مواد غذایی است.

طراحی و چاپ سلفون بسته بندی

تولید، چاپ و صادرات سلفون به تمام نقاط ایران و جهان

دارما بسپار نگار امکان تولید، چاپ و تحویل بار در هر نقطه ای از ایران و همچنین جهان را دارد.

برای جلب اعتماد مشتریان داخلی بعد از تحویل و تایید بار، مانده تسویه میشود.

برای سفارشات صادراتی هم دقیقا مشتری می تواند در هر نقطه ای بار خود را تحویل بگیرد، اما ابتدا در داخل کشور نمونه را چک کرده و پس از تایید، مبلغ مانده را تسویه کند تا پس از آن بار به کشور مورد نظر ارسال شود.

قیمت چاپ سلفون بسته بندی

قیمت چاپ به طور مستقیم به طرح موردنظر برای چاپ و تعداد رنگ های موجود در آن بستگی دارد.

بنابراین برای دریافت قیمت چاپ کافیست طرح موردنظر خود را از طریق ایمیل یا شبکه های مجازی برای کارشناسان فروش ارسال کنید تا قیمت نهایی و زمان تحویل بار اعلام شود.